Mario, ach ten mario …

Pamiętam jak dziś gdy grało się w Mario i to nie na komputerze lecz na Pegazusie. Były emocje i rozrywka, każdy chciał zagrać w Mario , lecz po wielu latach ta gra wygasa coraz mniej osób w nią gra, coraz więcej używa poradników lub przeróbek by ja przejść. Ale przejdźmy do rzeczy trochę opisze Mario.

Mario zadebiutował nie w grze Mario Bros lecz w grze Donkey Kong z 1981 roku. Został stworzona przez Shigeru Miyamoto z firmy Nintendo. Cały czas dzięki firmie Nintedno wychodzą nowe egzemplarze, lecz dla fanów stare wersje są dalej najlepsze, jak i dla mnie.

Mario polegał na przejściu przez plansze, nie tracąc żyć, należało dojść do „zamku” by ukończyć poziom. Należało uważać na żółwie i szare grzyby. A zbierać grzybki które były ukryte i gwiazdki bądź roślinki, lecz zawsze trzeba było zebrać jak najwięcej pieniążków. Uzależnione było od części. Najczęściej chodziło o uratowanie pięknej książniczki „Księżniczki Peach” z rąk Bowsera.

Jak dla mnie gra Mario jest grą kultowa która będzie w mej pamięci i będę do niej wracał, szkoda że młode pokolenie nie chce grać już w gry tego typu. Oni zatracają się w grach nowoczesnych, pełnych krwi, przemocy, nielegalnych wyścigów.
Ale każdy robi według swojego uznania, ja i wielu graczy Składamy Hołd Mario.

Screen z Mario:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s